Jest to proces transformujący ograniczające nas przekonania, tkwiące w naszej podświadomości, w jedyne słuszne: „Wszystko jest możliwe”.​

wpis w: WYWIADY | 0

Jest to proces transformujący ograniczające nas przekonania, tkwiące w naszej podświadomości, w jedyne słuszne: „Wszystko jest możliwe”.

Moim dzisiejszym gościem jest – Jacek Wojciech Poteralski – prekursor i pierwszy certyfikowany nauczyciel metody Vedic Art. w Polsce, metody malarstwa intuicyjnego.  Poszukiwacz najprostszych metod i sposobów prowadzących do poszerzania świadomości

Jacek Wojciech Poteralski ograniczenia

Jacku, jako pierwszy certyfikowany nauczyciel szwedzkiej metody Vedic Art, opowiedz jak zaczęła się Twoja przygoda z malarstwem?

Moja przygoda rozpoczęła się w lecie 2005r. Wtedy to wraz z moją partnerką Małgorzatą Przygońską zorganizowaliśmy pierwszy kurs w Polsce ze znajomą Małgosi – Haliną Łucką ze Szwecji – Nauczycielką Vedic Art. jak to zwykle bywa z ” pionierami”, na kurs zapisały się trzy osoby, a Małgosia była czwarta. Ponieważ grupa była mała zorganizowaliśmy to w moim domu nad Zalewem Zegrzyńskim. Halina, można powiedzieć, namówiła mnie do wzięcia udziału z racji małej ilości uczestników. Tak to już się potoczyło, że organizowałem kolejne kursy i siłą rzeczy brałem w nich udział. Od 2008 do dzisiaj zajmuję się Vedic Art, już jako nauczyciel, a w następnym etapie mojego rozwoju już jako Nauczyciel dla Nauczycieli.

Czym jest sama metoda?

 Vedic Art to twórcza metoda poszerzająca świadomość, pobudzająca kreatywność i miłość do życia za pomocą narzędzia jakim jest malowanie intuicyjne. Metoda powstała w sposób naukowy w oparciu o empiryczne doświadczenia na przestrzeni czternastu lat. Twórcą jej był Curt Källman , szwedzki malarz, absolwent  Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Sztokholmie.

Vedic Art, jest absolutnie nowym sposobem szkoleń, gdzie w przeciwieństwie to tradycyjnych metod, po jej ukończeniu odczuwamy pozytywne zmiany w życiu, w pracy i w życiu codziennym. Prostota metody polega na wykorzystaniu narzędzia jakim jest malowanie. Pomimo mówienia o malowaniu nie potrzebujemy żadnej znajomości tematu, talentów czy doświadczenia.

Wszystko, co mamy do zrobienia, to brać czynny udział ze świadomością, iż nic z tego, co robimy, nie podlega żadnej ocenie i na początku, (lub szczególnie na początku), nie musi się nam podobać. Świadomość braku oceny jest bardzo pomocna w wyeliminowaniu tkwiącego w każdym z nas „wewnętrznego krytyka”, co już samo w sobie poprawia samopoczucie. Kolejnym aspektem metody jest systematyczne odsuwanie od udziału w szkoleniu naszego intelektu. Intelekt jest niewątpliwie bardzo ważnym w naszym życiu lecz jeśli chodzi o pracę pomiędzy podświadomością i wyższą świadomością jest tylko przeszkodą. Celem szkolenia, procesu, bo dokładniej mówiąc jest to proces transformujący ograniczające nas przekonania tkwiące w naszej podświadomości, w jedyne słuszne: „Wszystko jest możliwe”. A taka transformacja zmienia całkowicie podejście do życia.

Komu dedykowany jest czterodniowy kurs metody Vedic Art.?

Wszyscy, mniej lub bardziej odczuwamy potrzebę zmian, rozwoju , wypełniania pustki  jaka nas otacza we współczesnym świecie. Czujemy, że nie wystarcza nam  ucieczka w pracoholizm, gry, hobby, imprezowanie itp. Im jesteśmy starsi i więcej przeżyliśmy tym bardziej zaczynamy odczuwać , że musi być coś jeszcze poza tym fizycznym, namacalnym światem. W antycznych pismach możemy znaleźć zapisy mówiące o tym, że ten otaczający nas fizyczny świat to tylko 1% rzeczywistego świata. 99% pozostaje dla nas ukryte za „kurtyną nieświadomości”.  A to, za czym odczuwamy tęsknotę, to właśnie uchylanie kurtyny i doświadczanie tych 99%. Dlatego ta metoda jest dedykowana absolutnie wszystkim od 12 roku życia, do co najmniej 100 lat.

Najbardziej potrzebna jest dla osób , które czują że chciałyby coś zmienić w życiu, nie wiedzą co dalej lub zmagają się już długie lata z podjęciem ważnej decyzji. Oczywiście jest również dla tych , dla których kreatywność jest bardzo potrzebna w wykonywaniu zawodu, np. w działach sprzedaży czy marketingu.

Jacek Wojciech Poteralski ograniczenia

Co się zmienia w życiu uczestników?

Metoda składa się z siedemnastu ćwiczeń,  słów kluczy, za pomocą których wchodzimy w „proces” , którego wynikiem są takie zmiany jak np. stawianie granic, asertywność, większa dbałość o siebie, szybsze podejmowanie właściwych decyzji czy dokańczanie spraw, a nie pozostawianie ich na różnych etapach wykonania oraz nie do oszacowania pozostała ilość podobnych zmian.

Celem szkolenia, procesu, bo dokładniej mówiąc jest to proces transformujący ograniczające nas przekonania tkwiące w naszej podświadomości, jeszcze raz powtórzę, w jedyne słuszne, że „Wszystko jest możliwe”. A taka transformacja zmienia całkowicie podejście do życia.

Kto zostaje nauczycielem?

Nauczycielem tej metody można zostać praktycznie każdy już po przejściu procesu trzykrotnie. Jednak są wskazane przynajmniej dwumiesięczne odstępy, aby  wszystko to, co zadzieje się podczas procesu mogło się ugruntować.

Jak ta metoda pracy z podświadomością wpłynęła na Twoje życie osobiste?

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że pomogła mi w decyzjach , szczególnie w biznesie i związkach. Pozwoliła mi na wewnętrzne wyciszenie, a co za tym idzie, wprowadziła w moje życie poczucie , że jestem szczęśliwy i że wszystko zawsze jest dobrze. No i jak to inni o mnie mówią, jestem zawsze uśmiechnięty. 

Jacku, i ja również mam przyjemność to potwierdzić. Uśmiech lub/i pozytywny wyraz twarzy to Twoje atrybuty. To mnie również do Ciebie przyciągnęło i pozwoliło na zaufanie i fundamenty do budowania relacji. Dziękuję za Twoje świadectwo, że warto być dobrym człowiekiem, nawet, gdy okoliczności wokół są wyzwaniem. 

Dla wszystkich tych, których pociągnęło do Jacka mamy prezent. Kulturaumyslu10, to hasło na 10% rabatu na pierwszy warsztat metody Vedic Art u Jacka. Zapraszamy do dzielenia się refleksją w komentarzach i kontakt bezpośrednio z Jackiem poprzez stronę www.vedicart.pl. 

Wszystko jest możliwe” – to przekonanie zmienia życie, zapraszamy do doświadczenia tej metody. 

Aby być na bieżąco – śledź Facebooka Kultury Umysłu, a jeśli jesteś nową osobą koniecznie zobacz pozostałych wyjątkowych gości w zakładce wywiady

+4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *