Jak wiedzieć, kiedy powinieneś zobaczyć się z terapeutą i dlaczego?

  Psychoterapia jest formą leczenia terapeutycznego stosowaną od wieków. Jest to proces, w którym przeszkolony psycholog lub psychiatra pomaga lepiej zrozumieć i rozwiązać Twoje problemy. Istnieje wiele różnych rodzajów psychoterapii i określenie, który z nich jest dla Ciebie najlepszy, może być trudny. Istnieje kilka ogólnych wskazówek, które mogą pomóc w podjęciu właściwej decyzji. Psychoterapia to leczenie problemów ze zdrowiem psychicznym, które można przeprowadzić osobiście lub przez telefon. Zwykle robi to profesjonalny psychoterapeuta, ale może to również zrobić przeszkolony członek rodziny lub przyjaciel. Istnieje wiele różnych rodzajów terapii i może być trudno określić, który z nich wypróbować.

  Jak wiedzieć, kiedy powinieneś zobaczyć się z terapeutą i dlaczego?

  Poniżej przedstawiono niektóre z typowych objawów, które mogą pomóc Ci zdecydować, kiedy udać się do terapeuty.

  – Trudności ze snem lub snem.

  – Poczucie beznadziejności, bezradności lub bezwartościowości.

  – Częste myśli o śmierci lub samobójstwie.

  – Poczucie oderwania od swoich emocji, tak jakby przydarzały się one komuś innemu.

  – Wielokrotne wykonywanie czynności autodestrukcyjnych, takich jak skaleczenie się lub nadużywanie narkotyków i alkoholu.

  – Doświadczanie ataków paniki, niepokoju społecznego i innych fobii.

  Jakie są oznaki i objawy zaburzeń zdrowia psychicznego?

  Zdrowie psychiczne to temat, o którym tak naprawdę nikt nie mówi. To ogromny problem i należy się nim zająć. Zaburzenia zdrowia psychicznego charakteryzują się obecnością pewnych objawów, które mogą wpływać na twoje myśli, nastroje, zachowania i relacje z innymi. Oznaki i objawy zaburzeń zdrowia psychicznego różnią się w zależności od osoby. Ludzie często czują się zawstydzeni lub zawstydzeni, gdy myślą o objawach swojej choroby psychicznej lub diagnozie, ale ważne jest, aby pamiętać, że w tej podróży nie jesteś sam.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *