Nerwica – gdzie szukać wsparcia?

  Życie w pędzącym świecie w jakim przyszło nam funkcjonować, stres w pracy, a także być może nie najlepsze relacje w związku małżeńskim mogą doprowadzić z czasem do zaburzeń o podłożu psychicznym. Jeśli w dodatku mieszkamy w dużej aglomeracji miejskiej, gdzie otacza nas nieustający zgiełk i hałas, to możemy zacząć cierpieć na taką dolegliwość zdrowotną jak nerwica. Postaci tego zaburzenia jest sporo, a jednym z nich jest jednostka chorobowa o nazwie zespół zaburzeń lękowych z napadami lęku. Objawia się między innymi pojawieniem irracjonalnego lęku w najmniej oczekiwanym momencie, który jest zupełnie nieadekwatny do sytuacji. Fakt ten znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie, a nieleczona nerwica może doprowadzić do bardzo poważnej choroby jaką jest depresja. Tak więc jeśli widzimy że z naszym zdrowiem psychicznym nie jest najlepiej, koniecznie musimy zacząć poszukiwać pomocy.

  Gdzie otrzymamy wsparcie?

  Na pewno z rąk takich specjalistów jak psycholog lub też lekarz psychiatra. Fachowcy Ci zdiagnozują nasz problem i jeżeli ma on podłoże nerwicowe zaaplikują odpowiednią metodę leczenia. A najczęściej polega ona na podaniu środków farmakologicznych oraz zachęceniu do udziału w psychoterapii. Celem tego drugiego odziaływania jest między innymi:

  • usunięcie przyczyn które wpłynęły na powstanie powyższych zaburzeń,
  • odzyskanie kontroli nad własnym życiem,
  • poprawa relacji z drugimi osobami,
  • praca nad zmianą samooceny oraz sprawienie, aby pacjent zaczął wierzyć w swoje możliwości.

  Psychoterapia wspomagana lekami z pewnością pomoże poprawić stan naszego zdrowia psychicznego i sprawi, iż znowu będziemy się mogli cieszyć życiem.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *