Komu może pomóc psychoterapia?


Psychoterapia cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Zanim jednak rozpocznie się swoją przygodę z terapią, dobrze byłoby dowiedzieć się, komu jest ona szczególnie wskazana. Okazuje się, że wskazań do odbycia psychoterapii jest całkiem sporo. 

Problemy natury psychicznej i nie tylko

Psychoterapia może okazać się pomocna w naprawdę wielu przypadkach. Przede wszystkim, stanowi ona nieocenione wsparcie dla osób zmagających się z:

  • depresją
  • zaburzeniami lękowymi
  • zaburzeniami osobowości
  • chorobą afektywną dwubiegunową

Jak się jednak okazuje, z pomocy doświadczonego psychoterapeuty mogą korzystać nie tylko osoby borykające się z problemami natury psychicznej. Psychoterapia znajdzie zastosowanie także w przypadku różnego rodzaju trudności adaptacyjnych. Mogą korzystać z niej także osoby, które tkwią w trudnych związkach. Psychoterapia przeznaczona jest zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. Mogą korzystać z niej także pary. Terapia może okazać się przydatna także dla osób, którym zależy przede wszystkim na samorozwoju. Tak naprawdę, każdy powód do rozpoczęcia procesu psychoterapeutycznego jest dobry. Terapia nie ma sensu jedynie wówczas, gdy osoba, która ma z niej korzystać, nie chce tego. Nie da się więc nikogo zmusić do rozpoczęcia procesu psychoterapeutycznego i nie należy tego robić. Nie powinno oczekiwać się również tego, że psychoterapia rozwiąże problemy. Jej zadaniem jest raczej wyposażenie pacjenta bądź klienta w narzędzia do walki z nimi. 

<?php echo get_post_custom_values('gatunek'); ?>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *